Cyklistom hrozí za jazdu pod vplyvom alkoholu vysoká pokuta
09 | 07 | 2020 I Peter Haluza, TASR

Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur.


Policajti odhalili tento týždeň v Púchove dvoch cyklistov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Jednému z nich namerali tri promile. Cyklistom teraz hrozí pokuta, TASR informoval vo štvrtok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Prvého z cyklistov pod vplyvom alkoholu odhalili policajti v utorok (7. 7.) večer na ulici T. Vansovej. Štyridsaťjedenročnému mužovi z okresu Púchov namerali 0,58 mg/l (1,21 promile) alkoholu v dychu. Druhý z cyklistov jazdil na ulici Továrenskej v stredu (8. 7.) večer, 51-ročnému mužovi z Púchova namerali 1,44 mg/l (3,00 promile) alkoholu v dychu.

"Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu. Podľa zákona platí výnimka pre tých, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu," upozornil Kudlička.

Mimo týchto území je podľa neho tolerancia nulová. "Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur," dodal.

Útočníka z incidentu v Bratislave dali na psychiatriu
Muža z incidentu na Prepoštskej ulici v Bratislave zatiaľ neobvinili. Čítať ďalej
09 | 07 | 2020 | Peter Haluza, TASR