fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Počet odpracovaných hodín na Slovensku klesol druhým najvýraznejším tempom po Taliansku

Ilustračný obrázok - SITA

Počet odpracovaných hodín na Slovensku v prvom štvrťroku v rámci krajín Európskej únie medzikvartálne klesol druhým najvýraznejším tempom po Taliansku.

Počet odpracovaných hodín v Taliansku sa znížil o 9,7 percenta a na Slovensku o 8,7 percenta. Na tretej najhoršej priečke bolo Rakúsko so 7,9-percentným znížením počtu odpracovaných hodín.

V rámci štátov EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii, odpracované hodiny klesli vo všetkých krajinách okrem Fínska, kde o 0,2 percenta stúpli. Informoval o tom v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Minister Korčok nevylučuje diplomatické kroky voči Rusku

V rámci celej Európskej únie sa počet odpracovaných hodín počas januára až marca medzikvartálne zmenšil o 5 %. Zníženie počtu odpracovaných hodín v prvom štvrťroku tohto roka v porovnaní so záverečným kvartálom vlaňajška sa viac dotklo žien ako mužov.

Celkovo však počet odpracovaných hodín v EÚ v prvom štvrťroku neklesol až na také nízke úrovne ako počas dlhovej krízy. Kvartálny počet odpracovaných hodín v prípade mužov aj žien bol v prvom štvrťroku vyšší v porovnaní s úrovňami z roku 2006.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info