fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fico podsúva podľa podpredsedu parlamentu verejnosti nepravdivé informácie, tvrdí Šeliga

šeliga
Na snímke podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico podsúva verejnosti nepravdivé informácie.

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal podpredseda Národnej rady SR (NR SR) a vládnej strany Za ľudí Juraj Šeliga. Reagoval tým na Ficovo vyjadrenie zo 7. júla, v ktorom povedal, že koalícia svojim konaním „kriví“ právny štát.

„To, čo predvádza Robert Fico, je podsúvanie nepravdivých informácií verejnosti. Po 12 rokoch, ako sa tu kupovali rozsudky, ako tu fungovali prokurátori a ako si obžalovaný podnikateľ Marian K. kupoval ľudí je načase, aby sme Slovensko očistili od mafie. Dôležitá je reforma súdnictva a prokuratúry, aby ľudia ako Monika J., Norbert B. či Marian K. boli postavení ped spravodlivosť,“ uviedol Šeliga.

Minister zdravotníctva zvažuje v boji proti koronavírusu lokálne opatrenia

Fico na tlačovej konferencii zo 7. júla povedal, že koalícia svojim konaním rozkladá právny štát na Slovensku. Minulý týždeň navyše reagoval na výpovede bývalého sudcu Vladimíra Sklenku, ktorý podľa neho len ohovára ľudí podľa politickej objednávky. Sklenka si podľa Fica vymýšľa a za úplatky vo výške 170-tisíc eur by mal byť vo väzbe.

Po policajnej akcii Búrka, pri ktorej zadržali viacero sudcov, mal Sklenka už v minulosti vypovedať o tom, ako za dary a peniaze ovplyvňoval rozhodnutia súdov v prospech obžalovaného podnikateľa Mariana K. Sklenka spolupracuje s políciou a v kauze momentálne vystupuje ako svedok.

Koalícia za dva týždne nijako nepomohla ľuďom, priznal Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info