fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár je podľa podpredsedu parlamentu najslabším predsedom NR SR v histórii Slovenska

Predseda Národnej rady SR a predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. FOTO TASR - Martin Baumann

Boris Kollár (Sme rodina) je najslabším predsedom Národnej rady SR (NR SR) v histórii Slovenskej republiky. Na dnešnej tlačovej konferencii v budove NR SR to povedal podpredseda parlamentu a líder vznikajúcej strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini.

Reagoval tým na rozhodnutie poslancov parlamentu o tom, že Boris Kollár ostane vo funkcii šéfa zákonodarného orgánu. Za jeho odvolanie totiž hlasovalo päť poslancov, pričom na tento účel je potrebné získať nadpolovičnú väčšinu všetkých členov zákonodarného orgánu, teda minimálne 76.

„Videli ste v priamom prenose, v akej kondícii sa nachádza vládna koalícia. Vzbudzuje pochybnosť, či dokáže riešiť problémy, lebo namiesto toho, aby sme na dennej báze počuli, čo idú robiť so slovenskou ekonomikou či nezamestnanosťou, tak už niekoľko týždňov riešime kauzu, ktorú plánovali niektorí poslanci vyriešiť ‚šmahom ruky‘,“ vyhlásil Pellegrini. Potvrdil, že skupina 11 nezaradených poslancov, ktorí spolu s ním odišli z opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), sa nezúčastnili na tajnom hlasovaní o odvolávaní Kollára z funkcie.

Na hlasovaní sa nezúčastnili ani poslanci koaličných strán Za ľudí a Sloboda a Solidarita (SaS), ktorí predsedu parlamentu opakovane vyzývali, aby vyvodil politickú zodpovednosť a odstúpil zo svojej funkcie. Podľa Pellegriniho tým koaliční poslanci vyslali jasný signál, že aj napriek silným rečiam „stiahli chvost„, ako to avizoval predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Milióny z kauzy Dobytkár boli na účty obvinených vkladané v hotovosti

Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info