fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Irán tvrdí, že vybudoval podzemné „raketové mestá“ pozdĺž pobrežia Perzského zálivu

Ilustračné foto iránskej rakety / tasr

Teherán vybudoval niekoľko „raketových miest“ na pobreží aj na mori pozdĺž južného pobrežia Perzského zálivu, o ktorých informoval iránsky veliteľ námornej revolučnej gardy (IRGC) a nazval tieto zariadenia „nočnou morou“ pre nepriateľov krajiny, informuje portál RT.

Sieť zahŕňa podzemné bunkre, ako aj pobrežné platformy, informoval admirál Ali Reza Tangsiri v nedeľnom rozhovore pre portál Sobh-e Sadeq.

„Irán vytvoril podzemné raketové mestá pod pevninou a na mori pozdĺž pobrežia Perzského zálivu a Ománskeho zálivu, čo by malo byť nočnou morou pre iránskych nepriateľov,“ uviedol Tangsiri.

IRGC je teraz v týchto vodách „všade“ – jej námorníctvo zmobilizovalo 23 000 služobného personálu a 428 flotíl pozdĺž južných hraníc, dodal admirál.

„Aby Európa prežila, musí prežiť jej hospodárstvo“. Rozhovor s Angelou Merkelovou

Iránsky elitný gardový zbor má určite nejaké podzemné zariadenia, pričom opakovane naznačoval, že má dobre skryté zásoby rakiet a štartovacie miesta a dokonca aj plnohodnotné podzemné továrne. Doteraz nebol poskytnutý žiadny vizuálny dôkaz o týchto tvrdeniach.

Perzský záliv zaznamenal od minulého leta nárast zahraničnej armády po sérii námorných incidentov vrátane záhadných útokov na ropné tankery. Americkí a britskí občania z týchto incidentov rýchlo obvinili Irán, Teherán však tieto obvinenia popieral a poukazoval na nedostatok dôkazov.

Raketa namierená na americkú ambasádu v Iraku zasiahla neďaleký dom a zranila dieťa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info