HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Do protestujúcich v USA vrazilo auto, úrady hlásia obete

Ilustračný obrázok demoštrantov v USA piatok 3. júla 2020 / SITA (Erin Bormett / Argus Leader prostredníctvom AP)

Vyšetrovatelia sa pokúšajú zistiť príčinu incidentu, či išlo o cielený útok, aj to, ako sa muž dostal na cestu, ktorá bola uzavretá už viac ako hodinu predtým.

Auto, ktoré v sobotu vošlo na uzavretú diaľnicu v Seattli, vrazilo do ľudí protestujúcich proti policajnej brutalite. Ako informujú úrady, jedna žena náraz neprežila a druhá je v kritickom stave.

Dvadsaťštyriročná Summer Taylor zo Seattlu skonala v Harborview Medical Center a 32-ročná Diaz Love z Portlandu v Oregone je vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Dvadsaťsedemročný Dawit Kelete zo Seattlu podľa polície autom obišiel vozidlá blokujúce cestu I-5 a namieril si to rovno do davu. Na sociálnych sieťach sa objavilo aj video z incidentu. Vodič, ktorý bol v aute sám, z miesta ušiel, no jeden z protestujúcich nasadol do auta a podarilo sa mu ho dohnať a zastaviť. Kelete, ktorý je vo väzbe, sa podľa polície neskôr zaujímal o zdravie ľudí, ktorých zrazil.

Vyšetrovatelia sa pokúšajú zistiť príčinu incidentu, či išlo o cielený útok, aj to, ako sa muž dostal na cestu, ktorá bola uzavretá už viac ako hodinu predtým. Predpokladajú pritom, že vošiel na nesprávny vjazd.

Stručná história Antify III

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info