HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MIMORIADNE: NAKA zadržala Norberta Bödöra

Na snímke nitriansky podnikateľ Norbert Bödör prichádza vypovedať v kauze Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) na NAKA v Bratislave 3. júla 2020 / TASR – Martin Baumann

Polícia SR potvrdila, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok večer zadržala podnikateľa Norberta B. Informovala o tom na svojom profile na sociálnej sieti.

„Môžeme potvrdiť, že dnes o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N.B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur,“ uviedla Polícia SR.

Denník N predtým informoval, že nitriansky podnikateľ Norbert B. sa v piatok neskoro večer dostavil na policajné prezídium. Polícia ho obvinila pre úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Ak by neprišiel, bol by naňho vydaný zatykač.

Podľa denníka N Norberta B. kontaktoval ešte vo štvrtok vyšetrovateľ kauzy Dobytkár, pretože ho chceli vo veci vypočuť a odovzdať mu obvinenie. Norbert B., ktorý bol s rodinou v Chorvátsku, vyšetrovateľovi povedal, že príde v piatok.

Polícia SR v piatok informovala, že v rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenskej republiky NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti

O väzbe Mišenku bude pravdepodobne rozhodovať viedenský súd cez víkend

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info