fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poľsko je podľa premiéra vzorom boja proti korupcii a komunizmu

FOTO TASR - Martin Baumann

Poľsko je vzorom boja proti komunizmu, korupcii a ochoreniu Covid-19.

Médiám to dnes v budove Úradu vlády Poľskej republiky vo Varšave povedal slovenský premiér Igor Matovič (OĽaNO) v rámci spoločného vyhlásenia s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim. Obaja premiéri zároveň vyzdvihli bilaterálne vzťahy medzi Slovenskom a Poľskom a vyjadrili do budúcna nádej na ďalšiu spoluprácu.

„Ľudia žijúci v Poľsku sú našimi bratmi a sestrami. Poľsko je krásna krajina, ktorá nám ukázala cestu, ako bojovať s komunizmom. Okrem toho je Poľsko taktiež vzorom boja proti korupcii a korone,“ vyhlásil Matovič. Oba štáty podľa jeho slov zvládajú koronakrízu veľmi dobre, aj keď boj proti tomuto vírusu ešte nepovažuje za ukončený.

Matovič odcestoval do Varšavy na summit premiérov krajín V4

„Naše vzájomné vzťahy sú výborné a môžu byť už len lepšie. Poľsko je okrem už spomínaných vecí taktiež vzorom pri čerpaní eurofondov a v tomto sa od nich chceme poučiť. Aj preto je súčasťou slovenskej delegácie v Poľskej republike ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí),“ uviedol slovenský premiér. Vyzdvihol taktiež spoluprácu oboch krajín v oblasti cestovného ruchu.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa dnes zúčastňuje na pracovnej návšteve Poľskej republiky a na summite Visegrádskej štvorky (V4) vo Varšave. Okrem toho absolvuje v poobedňajších hodinách aj pietny akt kladenia vencov.

Na Slovensku pribudlo ďalších 20 prípadov nového koronavírusu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info