fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hromadné prepúšťanie sa týka aj Košického kraja, o prácu príde 129 zamestnancov

Ilustračné foto - TASR

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) eviduje od posledného júnového týždňa v Košickom kraji dve nahlásené hromadné prepúšťania. O prácu príde 129 zamestnancov.

Agentúru SITA o tom informovala Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR. „Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Košice bolo nahlásené prepúšťanie z oblasti výroby surového železa, počet ohrozených zamestnancov je 61,“ uviedla Hrehová.

Ako ďalej dodala, ďalších 68 zamestnancov je ohrozených v oblasti výroby iných čerpadiel, pričom prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves.

Poľsko je podľa premiéra vzorom boja proti korupcii a komunizmu

Názvy spoločností, ktoré nahlásili hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať, len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Prepúšťanie by sa nemalo týkať košických oceliarní. „U. S. Steel Košice neohlásil hromadné prepúšťanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info