HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

V Južnej Karolíne sa zrútila stíhačka, už štvrtá v priebehu dvoch mesiacov

Na ilustračnej snímke stíhačky Falcon F-16 / TASR (AP)

Viacúčelové stíhacie lietadlo typu F-16 Fighting Falcon amerických vzdušných síl sa zrútilo počas cvičného letu v americkom štáte Južná Karolína. Pilot nehodu neprežil. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie amerického ministerstva obrany (Pentagónu).

Lietadlo sa zrútilo v utorok na základni Shaw nachádzajúcej sa približne 160 kilometrov severne od mesta Charleston asi polhodinu pred polnocou miestneho času (05.30 h SELČ). Americké letectvo tak eviduje už štvrtú vážnu nehodu v priebehu necelých dvoch mesiacov. V polovici júna sa do Severného mora zrútila americká stíhačka typu F-15 Eagle. Pilot nehodu neprežil.

Približne mesiac predtým (19. mája) došlo k nehode lietadla F-35A Lightning II, ktoré havarovalo v priebehu pristávania počas nočného cvičného letu na vojenskej leteckej základni Eglin v štáte Florida. Štyri dni predtým havarovalo asi 20 kilometrov od tejto základne aj lietadlo typu F-22 Raptor. V oboch prípadoch sa pilotom podarilo včas katapultovať.

NASA odložila vyslanie rovera na Mars

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info