HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Dopravnú nehodu pri Nitrici neprežil 60-ročný vodič z okresu Partizánske (foto)

Foto: Facebook - Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Policajti začali v súvislosti so zrážkou osobného vozidla a kamiónu trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v stredu (1.7.) večer na ceste I/9 pri Nitrici (okres Prievidza), neprežil 60-ročný vodič nákladného vozidla z okresu Partizánske. Policajti začali v súvislosti so zrážkou osobného vozidla a kamiónu trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, informovala vo štvrtok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

„Podľa doterajších zistení 35-ročný vodič z Prievidze na vozidle Audi A4 jazdil od Novák smerom na Horné Vestenice. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do ľavého jazdného pruhu, kde v tom čase jazdilo nákladné vozidlo Renault Magnum s prívesom, ktoré riadil 60-ročný vodič z okresu Partizánske,“ opísali policajti.

Hromadná dopravná nehoda v Kysuckom Lieskovci si vyžiadala jednu obeť (foto)

Po náraze vozidlo Renault podľa nich prešlo vľavo mimo cestu do poľa, kde sa prevrátilo aj s návesom. „Ťahač zostal následne prevrátený na streche, v dôsledku čoho vodič nákladného vozidla utrpel zranenia, ktorým podľahol na mieste dopravnej nehody. Vodič osobného vozidla sa zranil ľahko,“ doplnili.

Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na približne 21.000 eur. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy. „Vodiča Audi dopravní policajti na mieste nehody podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. Nebohému vodičovi nákladného vozidla bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve,“ ozrejmila polícia.

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Prievidze.

Foto: Facebook – Prezídium Hasičského a záchranného zboru

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info