HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR od 1. júla preberá pôsobnosť Remišovej úradu

Podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) preberá od 1. júla pôsobnosť Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Od októbra prevezme aj časť kompetencií Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v oblasti regionálneho rozvoja. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu dopoludnia poverí riadením nového ministerstva doterajšiu podpredsedníčku vlády pre investície a informatizáciu Veroniku Remišovú (Za ľudí).

Národná rada SR schválila príslušné zmeny kompetenčného zákona 14. mája v skrátenom legislatívnom konaní. Zámerom týchto zmien je centralizácia a koncentrácia agendy regionálneho rozvoja a eurofondov na jedno ministerstvo s cieľom zlepšenia koordinácie regionálneho rozvoja, optimalizácie implementačnej štruktúry riadenia eurofondov, posilnenia princípov transparentnosti, efektívnosti, hospodárnosti, účelnosti a výsledkovej orientácie, na ktoré kladie dôraz aj Európska komisia.

Nastavenie minimálnych dôchodkov sa od januára určite zmení, avizuje Krajniak

Vláda SR schválila 4. júna návrh na zabezpečenie transformácie ÚPVII na MIRRI v nadväznosti na novelu zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy (kompetenčný zákon). Do pôsobnosti nového ministerstva prejdú všetky kompetencie ÚPVII a zároveň agenda regionálneho rozvoja (Integrovaný regionálny operačný program a cezhraničné programy) z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Nové ministerstvo tiež zastreší agendu Operačného programu Technická pomoc, Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu presunutú z Úradu vlády SR. V súvislosti s prechodom tejto agendy budú na novozriadené ministerstvo presunuté aj príslušné platobné jednotky.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info