fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

B. Kollár pripustil odchod z koalície, ak by musel odísť z postu šéfa NRSR (aktualizácia)

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár (Sme rodina). Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Šéf parlamentu Boris Kollár pripustil, že pre kauzu jeho diplomovej práce by mohlo hnutie Sme rodina, ktorého je predsedom, odísť aj z vládnej koalície.

Hovoril o tom pred rokovaním poslaneckého klubu SaS, kde má odpovedať na otázky. Ak by musel odísť z postu predsedu parlamentu, zrejme by podľa svojich slov nemalo hnutie inú možnosť ako odchod z koalície.

Zdôraznil, že nemieni nikoho vydierať.

Aktualizované 1.7. o 14.03 hod.:

„Samozrejme, že áno,“ reagoval Kollár na otázku, či je možný odchod hnutia z koalície. SaS pritom dávnejšie Kollára vyzvala v tejto veci na vyvodenie politickej zodpovednosti a udelila mu aj „žltú kartu“.

K tejto téme rokoval s Kolllárom v pondelok 29. júna tri hodiny aj poslanecký klub Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Dohodli sa na ňom, že hnutie nebude žiadať jeho odchod z čela parlamentu. Zároveň avizovali, že sa plošne preveria diplomové práce aj smerom do minulosti v otázke, či sa pri ich vypracovaní nepodvádzalo.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) má spolu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) pripraviť zákon o preverení originálov záverečných prác na vysokých školách. Takýto zákon bude problematický pre jeho možnú protiústavnosť, ak by umožňoval odoberanie titulov aj do minulosti.

I. Korčok nariadil vyšetriť postup konzulátu SR v Petrohrade pri udeľovaní víz

Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

Dotácie na rómsku kultúru si rozdeľovali ľudia prepojení na RTVS

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info