HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

YouTube zablokoval niekoľko prominentných kanálov súvisiacich s rasizmom

youtube
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Služba YouTube zablokovala niekoľko prominentných kanálov súvisiacich s rasizmom. Zástupcovia platformy spoločnosti Google uviedli, že porušili pravidlá týkajúce sa zákazu nenávistných prejavov.

„Máme striktné pravidlá zakazujúce nenávistné prejavy na YouTube a odstránime každý kanál, ktorý ich opakovane alebo závažne poruší,“ objasnili. „Po aktualizácii našich pokynov s cieľom lepšie riešiť rasistický obsah, sme zaznamenali päťnásobný nárast v odstraňovaní videí a zablokovali sme viac ako 25-tisíc kanálov za porušenie našich nariadení zakazujúcich nenávistné prejavy,“ dodali.

Odstránenie kanálov sa týka niekoľkých známych internetových krajne pravicových komentátorov. Patria medzi nich Stefan Molyneux, kanadský biely nacionalistický aktivista a šíriteľ konšpiračných teórií. Ďalšími sú americký biely nacionalista Richard Spencer alebo niekdajší líder Ku Klux Klanu David Duke.

Molyneux na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter označil krok YouTube za „veľkú chybu“, Spencer zas vyhlásil, že sa voči rozhodnutiu odvolá.

Platforma Twitch od Amazonu zase dočasne zakázala príspevky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako dôvod uviedla „nenávistné správanie“ v súvislosti s jeho dvoma príspevkami. Aj Reddit zrušil „za porušenie pravidiel týkajúcich sa zákazu nenávistného prejavu“ fórum, ktoré využívali podporovatelia Trumpa.

Pentagón tvrdí, že nemá dôkazy k škandálu o Rusku a Talibane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info