HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

NAKA zasahuje v centrále Sociálnej poisťovne (aktualizácia)

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Razia má súvisieť s Marianom Kočnerom.

V ústredí Sociálnej poisťovne v Bratislave sa koná razia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Podľa informácií TV JOJ má razia súvisieť s Marianom Kočnerom. Kočner mal údajne nezákonne získať prístup do databázy poisťovne.

Aktualizované 30.6. o 11.25 hod.:

Pracovná skupina „Novinár“ prehľadáva priestory s cieľom zaistiť dôkazy. Ako doplnila polícia na sociálnej sieti, tie sú potrebné v súvislosti s nezákonnou lustráciou v systémoch Sociálnej poisťovne. Vyšetrovateľ začal trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Hovorca Prezídia policajného zboru SR Michal Slivka pre agentúru SITA uviedol, že polícia aktuálne zisťuje o zásahu potrebné informácie.

Aktualizácia 30.6. o 16.05 hod.:

Hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder pre agentúru SITA potvrdil, že zásah NAKA súvisí s nezákonným prístupom do databáz inštitúcie zo strany Mariana K., ktorý je v súčasnosti neprávoplatne odsúdený v kauze zmeniek TV Markíza a obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Môžem potvrdiť, že zásah NAKA súvisí so zneužívaním osobných údajov, ktorého sa mal dopustiť Marian K. Žiadne ďalšie informácie o zásahu však nemáme,“ povedal Višváder pre agentúru SITA. Dodal, že razia na centrále Sociálnej poisťovne stále prebieha a pravdepodobne potrvá do večerných hodín.

Pentagón tvrdí, že nemá dôkazy k škandálu o Rusku a Talibane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info