SHMÚ zvýšil výstrahu pred búrkami na druhý stupeň
29 | 06 | 2020 I TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zvýšil na pondelok výstrahu pred búrkami na druhý stupeň pre Banskobystrický, Košický a Prešovský kraj.


Pre zvyšok Slovenska platí výstraha prvého stupňa. Meteorológovia o tom informujú na svojom webe. Výstraha druhého stupňa platí pre uvedené okresy od 10.00 h. S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi od 30 do 50 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou od 70 do 110 kilometrov za hodinu.

"Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," doplnil SHMÚ. Pri búrkach s prvým stupňom intenzity platí, že môžu byť spojené s krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi.

Úhrny môžu dosiahnuť od 20 do 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť od 65 do 85 kilometrov za hodinu. Výstrahy platia s výnimkou Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja až do polnoci.

Cena benzínu na slovenských pumpách môže stagnovať, prípadne benzín opäť mierne zdražie
Cena benzínu na slovenských čerpacích staniciach môže v nasledujúcom týždni stagnovať, prípadne môže benzín opäť mierne zdražieť. Predpokladá to analytička Poštovej banky Jana Glasová. Čítať ďalej
28 | 06 | 2020 | SITA