fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V kauze vraždy Kuciaka ešte procesné strany navrhujú viaceré dôkazy

Zavraždený novinár Ján Kuciak a obžalovaný Marián Kočner / Fotokoláž redakcia (SITA / TASR)

V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ďalších skutkov ešte procesné strany, hlavne obhajoba, ale aj právni zástupcovia poškodených navrhujú pred Špecializovaným trestným súdom vykonať viacero dôkazov.

Medzi ne patria napríklad posudky, úradné záznamy, zvukové záznamy a tiež výsluchy svedkov. Právny zástupca rodiny Jána Kuciaka Daniel Lipšic napríklad navrhol prehratie viacerých videí, ktoré boli objavené v zaistenom telefóne obžalovaného Mariana K. Ten to však na pojednávaní 19. júna označil za narušenie súkromia jeho rodiny.

Obhajoba zase avizovala predloženie listiny z dielne Národnej kriminálnej agentúry, ktorá sa má týkať vyšetrovania zločineckej skupiny z južného Slovenska. Tá by údajne mala dokazovať, že policajti ešte pred podaním obžaloby v prípade vraždy pracovali aj s inými verziami ohľadom toho, kto by mal stáť za násilnou smrťou novinára. Väčšinu z doposiaľ vykonaného dokazovania pred súdom tvorili dôkazné návrhy prokuratúry. Pojednávanie v tejto kauze pokračuje na Špecializovanom trestnom súd v Pezinku v pondelok 29. júna.

Pellegriniho strana by získala vyše 19 percent hlasov

Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára.

Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

Viac nezamestnaných a nižšie mzdy, na zlepšenie si ešte počkáme

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info