HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUÁLNE: Kiska už nebude kandidovať na predsedu Za ľudí (aktualizácia)

FOTO TASR - Jakub Kotian

Kiska ide v pondelok na operáciu, predsedníctvo v strane už nechce.

Exprezident Andrej Kiska ostáva predsedom strany Za ľudí do snemu, ktorý sa má konať 8. augusta. Za predsedu strany už kandidovať nebude. Svoje rozhodnutie oznámil v nedeľu na sociálnej sieti po piatkovom (26.6.) predsedníctve.

„V piatok som aj preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta už nebudem kandidovať za predsedu strany,“ napísal exprezident.

 

„Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku.
Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov.
Moje zdravie mi nedovoľuje zostať aktívny v politike,“ napísal ďalej Kiska na sociálnej sieti.

Aktualizované 28.6. o 11.15. hod.:

Exprezident poznamenal, že strana Za ľudí je najmenšou v koalícii a je v ťažkej pozícii. „Potrebuje sa znova poriadne nadýchnuť. Do veľkej politiky som priviedol mnohých schopných, pracovitých a čestných ľudí a spojil som ich s ľuďmi, ktorí majú skúsenosti. Preto sa o stranu nebojím,“ tvrdí.

Podotkol, že strana nie je len o jednom človeku a za podstatné považuje stáť za svojimi hodnotami. Tie sú podľa jeho slov rovnaké ako pred voľbami. „Som rád, že nemlčíme a vždy keď treba, jasne vyjadríme náš postoj. Takú stranu budem vždy podporovať,“ podčiarkol Kiska.

Ako možní kandidáti na post predsedu strany po odchode Kisku sa spomínajú podpredsedovia strany Veronika Remišová a Juraj Šeliga. Svoju prípadnú kandidatúru Šeliga nevylúčil. Remišová zastupovala Kisku v líderskej pozícii, odkedy sa po voľbách stiahol z politiky.

 

AKTUÁLNE: Strana Za ľudí trvá na odstúpení B. Kollára z postu predsedu parlamentu (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info