HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ruské stíhacie lietadlo Su-30 v piatok „odprevadilo“ tri špionážne lietadlá USA (VIDEO)

Ilustračné foto stíhacieho lietadla Su-30 / Wikipedia

Ruská armáda zverejnila videozáznam ukazujúci okamih, ako stíhacie lietadlo Su-30 v piatok zachytilo skupinu amerických špionážnych lietadiel nad Čiernym morom, pričom ich odprevadilo až k južným hraniciam, informuje portál RT..

Letecké sily vyslali lietadlo Su-30, aby odprevadilo tri americké lietadlá až k južnej hranice národa, uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení pre médiá a dodalo, že incident sa odohral nad neutrálnymi vodami.

Americké lietadlá boli identifikované ako hliadkové lietadlo R-8A Poseidon, strategické prieskumné lietadlo RC-135 a tankovacie lietadlo KC-135. Skupina okamžite zmenila smer letu mimo ruských hraníc, keď si uvedomila, že bola odhalená ich prítomnosť, uviedlo ministerstvo.

Ministerstvo obrany zdôraznilo, že stíhacie lietadlo dodržiavalo medzinárodné pravidlá a udržiavalo bezpečnú vzdialenosť od lietadiel, pričom americká armáda už v minulosti tvrdila, že Rusi so „svojimi neschopnými lietadlami“ tieto pravidlá nedodržiavali.

K incidentu došlo v čase zvýšenej aktivity USA v blízkosti ruských hraníc. Iba minulý týždeň bolo nahlásené, že Su-27 bol prinútený odprevadiť strategický bombardér amerických vzdušných síl B-52H nad Baltským morom.

Ruský reportér si počas Dňa víťazstva zajazdil v najmodernejšom tanku Terminátor (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info