HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Kiska je už zase zázračne zdravý

Fikcia / Fotokoláž (via Shutterstock, TASR)

Celá koalícia sa rúca. A na záchranu „novej“ demokracie teraz prichádza on – Andrej Kiska.

Hlavný Matovičov spojenec Boris Kollár má problémy s obhajobou diplomovej práce. Jeden z hlavných pilierov súčasnej koaličnej partaje Gábor Grendel sa vyjadril, že nepovažuje vydávanie vládnych novín, na ktorých trvá premiér Igor Matovič (OĽaNO), za dobrý nápad. A do toho všetkého sa ozval už takmer zabudnutý Andrej Kiska.

Podľa spravodajskej agentúry je v hre aj možnosť, že exprezident ostane na čele koaličnej strany Za ľudí aj naďalej. Po tom, ako sa úplne stiahol po voľbách kvôli problémom so srdcom do neznáma.

Aká je v tom ale motivácia?

Je potrebné si uvedomiť, že informácia o možnom zotrvaní Andreja Kisku na poste predsedu koaličnej strany vyšla na svetlo sveta v rovnaký deň, ako polícia informovala o tom, že v súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove aj naďalej vedie dve samostatné konania.

Matovič sa nechal od Kollára nachytať

Pripomeňme si, že anonym zverejnil na internete tri videá, z ktorých vyplýva, že Kiska mal vedieť o podvodoch s pozemkami. Nuž, kedy by sa hodilo „obnovenie“ mocenskej pozície viac, ako práve v takýto deň? Veď strana Za ľudí už aj tak počíta s tým, že Kiska na jej čele skončí. Ani sa nie je čo čudovať.

Strana Za ľudí by sa podľa ostatného prieskumu do parlamentu ani nedostala. Podľa prieskumu Polisu by totiž získala 4,8 % voličských hlasov. V koalícii ich v podstate nikto neberie vážne, aj keď Remišová už s Matovičom opäť nadviazali kamarátsky vzťah.

Matovičovi by sa však mohol Kiskov návrat hodiť.

Verejnosť by sa mohla chvíľu zaoberať niečím iným, ako nevysvetliteľným poklesom testovaných na koronavírus. A dramatickým poklesom ekonomiky. Lebo na takéto problémy sa hľadá výhovorka ťažko.

Možno práve niekto ako Kiska zachráni Matovičovu reputáciu a urobí pár dobre medializovaných ťahov bez nejakého väčšieho dopadu. Rozvíri hladiny koronapolitiky, odpúta pozornosť od problémov, ktoré už stihla nadrobiť táto vláda a napokon opäť raz zo dňa na deň odíde kdesi za hlasom svojho srdca…

Tri mesiace utrpenia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info