fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Polícia zadržala muža, ktorý sa popravou vyhrážal premiérovi a ďalším

Premiér Igor Matovič. FOTO : TASR/DUNA/MTI/Szilard Koszticsak

Polícia zadržala 67-ročného Jozefa P. z Rožňavy, mal sa vyhrážať popravou verejne známym osobám a ich rodinným príslušníkom.

Do Kancelárie Národnej rady (NR) SR mal zaslať päť listov, vyhrážať sa mal predsedovi vlády, predsedovi ľavicovej politickej strany, podpredsedovi parlamentu, predsedovi Najvyššieho súdu SR a Úradu vlády SR.

Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že voči mužovi bolo vznesené obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vydierania v štádiu pokusu.

Hrozí mu väzenie na 20 až 25 rokov, alebo doživotie. Pre zdravotný stav bol umiestnený v jednom zo zdravotníckych zariadení.

Počet nakazených v spojitosti s bitúnkom stúpol na 1029

Správa bola aktualizovaná dňa 20.6.2020 o 16:19.

Muž mal podľa polície vyžadovať od verejných funkcionárov, aby mu do piatich dní vyplatili 100 miliónov eur na bankový účet, ktorý uviedol v liste. Podľa slov hovorkyne boli listy s požiadavkou a vyhrážkou do parlamentu doručené v utorok (16. 6.), muža zadržali v piatok (19. 6.) popoludní po 17.00 h.

„V tomto prípade policajti zaistili výpočtovú techniku a ďalšie listinné dôkazy, ktoré boli takisto adresované verejne známym osobám,“ priblížila hovorkyňa. Vyšetrovateľ okrem vznesenia obvinenia spracoval aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie.

Kajetán K. tvrdí, že zlaté tehly získal z celoživotných úspor jeho rodiny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info