fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kajetán K. tvrdí, že zlaté tehly získal z celoživotných úspor jeho rodiny

Na snímke eskorta privádza exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetána K. na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 23. apríla 2020. FOTO TASR - Ján Krošlák

Bývalý predseda Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán K. tvrdí, že pri nákupe predmetného zlata ide o zhodnotenie celoživotných úspor jeho rodiny vrátane úspor jeho otca.

Reaguje tak na domovú prehliadku, pri ktorej polícia v jeho bezpečnostnej schránke zaistila v stredu (17. 6.) zlaté tehly. TASR o tom informoval obhajca Kajetána K., advokát Rastislav Palovič.

Tento nákup sa podľa Paloviča realizoval prostredníctvom investičnej banky, cez riadnu kúpno-predajnú zmluvu, z prostriedkov nachádzajúcich sa na bankovom účte. „Teda išlo o bezhotovostnú finančnú operáciu, z preukázateľne legálnych finančných prostriedkov,“ povedal.

Ďalej uviedol, že informácie o investičnom zlate Kajetán K. poskytol orgánom činným v trestnom konaní ihneď pri domovej prehliadke, keď poskytol k dispozícii aj kompletné výpisy zo všetkých účtov, ktorých je vlastník alebo disponent, ako aj všetky účtovné doklady preukazujúce nákup a spôsob nadobudnutia predmetných zlatých tehál.

Kollár zatiaľ nevylúčil spoluprácu so stranou Pellegriniho

„Uvedené zlaté tehly sa nachádzali v bezpečnostnej schránke banky, prostredníctvom ktorej boli zakúpené, z dôvodu zabezpečenia a uchovania kvality tejto komodity, čo je štandardný postup pri nákupe zlata,“ spresnil.

Obhajca Kajetána K. spomenul aj medializovanú tému o kúpe bytov. „Taktiež išlo o obchodnú transakciu z preukázateľne legálnych prostriedkov, pričom v žiadnom prípade nejde o luxusné byty, ale o nehnuteľnosti kupované v dezolátnom stave, ktoré boli zakúpené, vzhľadom na stav bytov, ako aj budovy, kde sa nachádzajú, za trhovú cenu, resp. v komparácii s cenou iných bytov v danej budove, za cenu vyššiu.

Mediálne tvrdenia, že za tieto byty bolo vyplatených naraz 200.000 eur, nie sú pravdivé. Predmetné byty sa doposiaľ riadne splácajú v mesačných splátkach, v zmysle platnej kúpno-predajnej zmluvy,“ dodal. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obvinil v apríli Kajetána K. z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Stíhaný je väzobne.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info