HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

 Polícia obvinila policajtku, mala cudzincom pomáhať nelegálne prekročiť hranicu

polícia
Ilustračné foto - TASR

 Polícia vo štvrtok 18. júna vykonala zákrok na hraničnom priechode Vyšné Nemecké-Užhorod zákrok, pri ktorom zadržala príslušníčku polície.

Tá mala pomáhať cudzincom z tretích krajín nelegálne prekračovať hranicu. Agentúru SITA o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR. Zákrok príslušníkov špecializovaného tímu pod vedením vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby bol vyvrcholením takmer dvojročnej analytickej práce tímu, zhromažďovania a vyhodnocovania dôkazov.

Obvinená policajtka mala podľa orgánov činných v trestnom konaní pomôcť prekročiť hranicu trom desiatkam Ukrajincov, ktorým bol vstup alebo pobyt na území Schengenského priestoru zakázaný a boli nežiadúcimi osobami. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 35-ročnú policajtku, zaradenú na Oddelení hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach, obvinil v dvoch prípadoch zo zločinu prevádzačstva, zločinu a prečinu a zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu neoprávneného zásahu do počítačového systému. V súčasnosti naďalej pokračuje vyšetrovanie a vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony. V prípade dokázania viny jej hrozí 10 rokov odňatia slobody.

Polícia uviedla, že vyšetrovanie bolo v tomto prípade veľmi náročné v oblasti zberu a vyhodnocovania rôznych druhov dát z niekoľkých informačných systémov, analýzy kamerových záznamov z obdobia viac ako jedného roka a samozrejme hľadania svedkov a ich následných výsluchov.

Krajčí okrem mena víťaza utajil všetko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info