fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka pokračuje čítaním Threemy

Fotokoláž HD/TASR

Pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) čítaním komunikácie cez aplikáciu Threema.

Nasledovať by malo pokračovanie výsluchu obžalovaného Mariana K. Ten ešte v stredu (17. 6.) avizoval, že bude odpovedať iba na otázky prokurátora a senátu, nie splnomocnencov poškodených. V piatok sa očakáva aj doplnenie výpovede Aleny Zs.

Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová čítala komunikáciu z konca februára 2018 na návrh splnomocnenca Zlatice Kušnírovej Romana Kvasnicu. Marian K. a Alena Zs. cez Threemu uvažovali, kto mohol dať novinára zavraždiť. Cez aplikáciu si písali o tzv. talianskej stope a poslednom článku Kuciaka o talianskej mafii na Slovensku.

MIMORIADNE: Ruší sa zákaz nedeľného predaja (aktualizácia)

Marian K. sa v stredu vo svojej spontánnej časti výpovedi vyjadroval najmä k svedkom a hodnotil ich dôveryhodnosť. Zoltánovi Andruskóovi a Petrovi Tóthovi vyčítal podľa neho nezrovnalosti a klamstvá v ich výpovediach.

Splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic považuje jeho výpoveď skôr za záverečnú reč vzhľadom na to, že práve tá slúži na záverečné zhodnotenie dôkazov. Zároveň však dodal, že obžalovaný má na to právo, s čím súhlasil aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan. Ten bude viesť i piatkový výsluch Mariana K., od ktorého sa očakáva doplnenie výpovede spoluobžalovanej Aleny Zs.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info