fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NAKA zadržala muža, ktorý sa mal vyhrážať bombovým útokom na budovu Úradu vlády SR

Ilustračné foto: SITA

List od Štefana obsahoval hrozbu bombových útokov na budovu Národnej rady SR, budovu politického hnutia a tretí neuvedený objekt. Hrozí mu trest odňatia slobody od jedného do piatich rokov.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) – odbor Východ zadržala dnes v rámci akcie „Pisateľ“ Štefana T. z Čiernej nad Tisou. Zadržaný sa mal vyhrážať bombovými útokmi. Ako informoval Policajný zbor SR vo svojom profile na sociálnej sieti, za šírenie poplašnej správy mu hrozí trest odňatia slobody od jedného do piatich rokov. O obvinení a možnej väzbe podozrivého sa teraz rozhoduje.

Polícia priblížila, že Štefan mal poslať prostredníctvom Slovenskej pošty zásielku predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO) adresovanú na Úrad vlády SR. Spomínaná zásielka bola na úrad doručená 1. apríla 2020. List obsahoval hrozbu bombových útokov na budovu Národnej rady SR, budovu politického hnutia a tretí neuvedený objekt.

„Národ má vždy rád zradu, ale nenávidí zradcov,“ povedal Fico (aktualizácia)

„Pisateľ sa vyhrážal, že k útokom dôjde, ak vláda nesplní do konca apríla jeho požiadavky – zrušenie sledovania obyvateľstva pomocou mobilných operátorov, vyhlásenie referenda o vystúpení SR z NATO a trestné stíhanie ľudí z politického hnutia,“ priblížila polícia.

Podozrivá osoba bola zadržaná dnes 19. júna v skorých ranných hodinách. Polícia poznamenala, že pri domovej prehliadke boli zaistené mobilné telefóny, výpočtová technika a ďalšie dôležité predmety. Na prípade vyzdvihla činnosť príslušníkov operatívy NAKA Východ, ktorí sa výraznou mierou podieľali na objasnení prípadu, vrátane úkonov spätými s písmoznalectvom. Na akcii spolupracoval aj Pohotovostný policajný útvar Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice.

Sledovanie novinárov vykonával P. Tóth z vlastnej iniciatívy, tvrdí Kočner

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info