HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Na Špecializovanom trestnom súde začalo pojednávanie s exstarostom Marianky, pojednávanie pre nahlásenú bombu prerušili

Ilustračné foto: - pixabay.com

 Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici dnes začalo hlavné pojednávanie s bývalým starostom Radovanom J. v obci Marianka v okrese Malacky, ktorý je obvinený z korupcie.

Pojednávanie prerušila nahlásená bomba v budove. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) predtým stihol prečítať obžalobu, kde v 10 prípadoch od roku 2011 obvinil bývalého starostu Radovana J. z trestného činu brania úplatku.

Obžalovaný prehlásil, že je skalopevne presvedčený o svojej nevine. Už pred pojednávaním sa tiež vyjadril, že je rád, že po piatich rokoch sa dozvie z čoho je obžalovaný, pretože on sa necíti vinný a korupciu odsudzuje.

Používanie gastrolístkov majú určiť v podnikoch zamestnávatelia

Prokurátor ešte pred pojednávaním pre agentúru SITA uviedol, že takýto prípad ešte nebol a je na súde, aby rozhodol. Exstarostovi v tom čase verejnému činiteľovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Pri vypočúvaní obžalovaného prišiel do miestnosti službukonajúci policajt a sudcovi oznámil, že je na súde nahlásená bomba. Následne budovu súdu všetky osoby opustili.

Obvinená v korupčnej kauze štátnych lesov zastrašovala svedka kamarátstvom s policajtmi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info