fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Indickí vojaci a dôstojník boli zabití pri potýčke na čínskej hranici

Vojaci v Kašmíre. Foto: TASR/AP

Traja indickí vojaci zahynuli pri potýčke pozdĺž čínskej hranice. Peking tvrdí, že k incidentu došlo potom, čo indické sily prekročili hranicu a zaútočili na čínske jednotky, informuje portál RT.

Indický armádny dôstojník a dvaja vojaci boli v pondelok v noci zabití v údolí Galwan v Kašmíre. Informovali o tom miestne médiá. Podľa vojenského vyhlásenia sa majú stretnúť vojenskí predstavitelia oboch krajín, aby situáciu vyriešili.

India tvrdí, že došlo k obetiam na obidvoch stranách, hoci neuviedli, koľko čínskych vojakov bolo pri prestrelke zabitých.

Peking hlási, že situácia v meste je „mimoriadne vážna“

Po celé týždne boli indické a čínske jednotky v napätej situácii na niekoľkých miestach pozdĺž kontrolnej línie (LAC) vo východnom Ladaku, ktorý je súčasťou Kašmíru pod kontrolou Indie.

Začiatkom mája sa objavila krátka potýčka medzi čínskymi a indickými vojakmi. Indická armáda následne vyslala do oblasti tvrdší arzenál, vrátane vojenských vozidiel a delostrelectva.

Pokračujúca eskalácia v regióne bola prinajmenšom čiastočne pripísaná hnevu Indie nad rozhodnutím Číny vybudovať cesty a letiskové dráhy blízko hraníc.

Americké bojové lietadlo sa zrútilo v Severnom mori

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info