fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Európska komisia prešetruje, či firma Apple nebráni hospodárskej súťaži

Yahoo.com

Európska únia začala dve protimonopolné prešetrovania firmy Apple pre obavy o narušovanie hospodárskej súťaže v súvislosti s aplikáciou mobilnej predajne a platobnej platformy.

Európska komisia (EK) uviedla, že začala formálne prešetrovanie fungovania Apple Pay pre obvinenia, že firma v niektorých prípadoch nedovoľuje prístup k tomuto platobnému systému.

Druhé prešetrovanie zo strany EK sa týka mobilnej aplikácie App Store pre obavy, že firma Apple bráni tomu, aby developeri dovoľovali používateľom iPhonov a iPadov získavať informácie o spôsoboch nákupov mimo tejto aplikácie.

Exministerka Tomanová si z úradu komisára pre deti urobila rodinný biznis

Podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová uviedla, že sa zdá, že firma Apple získala rolu „strážnika“, pokiaľ ide o distribúciu aplikácií a obsahu pre populárne zariadenia tejto firmy.

Zároveň sa zdá, že Apple stanovuje podmienky, ako by sa mal používať platobný systém Apple Pay v aplikáciach a na internetových stránkach predajcov. „Je dôležité, aby opatrenia Applu nebránili zákazníkom profitovať z nových platobných technológií,“ uviedla Vestagerová a poznamenala, že koronakríza zrýchlila rast objemu mobilných platieb.

Slováci médiám neveria, napriek tomu rastie počet tých, ktorí si za ne platia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info