fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhrík podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča pre výroky o NSDAP

FOTO TASR

Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) podal trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Tvrdí, že počas stredajšej (10. 6.) tlačovej konferencie verejne prejavoval sympatie voči nacistickej strane NSDAP.

„Myslím si, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, že 25 miliónov, takže tú ambíciu máme prekonať, to NSDAP v tejto veci,“ reagoval vtedy premiér na otázku redaktora o jeho predstave o rozsahu členskej základne strany OĽaNO.

Podľa europoslanca tak Matovič vyjadril osobnú ambíciu prekonať NSDAP. „Čiže ju pravdepodobne považuje za pozitívny vzor minimálne v tejto veci,“ doplnil Uhrík.

„Keďže roky poznám ilúziu, ktorou niektoré médiá a Smer ohlupujú ľudí, že čím viac členov v strane, tým lepšia strana – úmyselne som použil tento absurdný príklad a spoľahol som sa, že aspoň teraz niektorí pochopia, že kvantita nezaručuje kvalitu. Príkladov máme požehnane – NSDAP, Smer-SD, SNS… Evidentne však ani teraz niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť či už použitie hyperboly, alebo fakt, na ktorý som ňou upozornil,“ uviedol v reakcii na Uhríkove tvrdenia premiér.

Poslanci NRSR požiadali hlavného hygienika, aby zrušil zákaz nedeľného predaja

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info