fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Richter v podozrení. NAKA spustila vyšetrovanie, v ktorom figuruje aj exminister

Zdroj: TASR

NAKA začala s trestným stíhaním vo veci zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. V podozrení je aj exminister práce Ján Richter či bývalý štátny tajomník Viktor Stromček. 

O údajnom biznise s pracovnými povoleniami mal ešte minulý rok začať hovoriť prvý odsúdený v kauze Kuciak, Zoltán Andruskó. Bývalí predstavitelia vlády mali dostávať desiatky tisíc eur za rýchle a bezproblémové vybavovanie pracovných povolení a povolení na bývanie, píše portál TVnoviny. 

Z výpovede Andruskóa vyplýva, že zločinecká skupina mala fungovať ešte v októbri minulého roka. Na začiatku schémy mala byť personálna agentúra, ktorej riaditeľom je Andruskóov kamarát Boris Gatial. Všetci aktéri, ktorých odsúdený za sprostredkovanie vraždy novinára Jána Kuciaka označil za súčasť zoskupenia, akékoľvek obvinenia odmietajú.

Gatial, ktorý prostredníctvom svojej agentúry zamestnáva Srbov a Ukrajincov, mal podľa slov odsúdeného platiť všimné buď Stromčekovi, ktorý v tej dobe pôsobil ako štátny tajomník na rezorte dopravy, alebo Richterovi. 

Premiér dúfa, že obvinená Monika J. nebude „falošne spievať“

„Cítim sa aj dosť dotknutý, že ja musím reagovať na slová zločinca, ktorý klame a podvádza a má záujem doviesť do nepríjemnej situácie ministra,“ zdôrazňoval ešte minulý rok v novembri Ríchter. S obvineniami nesúhlasí ani Stromček, ktorý dodáva, že nemal kompetencie ani dosah na vybavovanie takýchto povolení. 

TVnoviny doplňujú, že Richter podľa vlastných slov nebol doteraz oslovený a v tejto veci na polícii nevypovedal. Polícia rovnako nekontaktovala ani podnikateľa Gatiala. Aktuálne však vyšetrovanie podozrenia dostal na stôl šéf vyšetrovacieho tímu Kuciak Peter Juhás. 

„V predmetnej veci bolo začaté trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,“ priblížila Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia policajného zboru. Napriek tomu vo veci zatiaľ nepadlo konkrétne obvinenie.

AKTUALIZOVANÉ: Ruský súd odsúdil bývalého amerického námorníka na 16 rokov za špionáž

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info