fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O svojom ďalšom pôsobení by mal Lučanský informovať do konca mesiaca

Milan Lučanský. FOTO - TASR

Policajný prezident Milan Lučanský by mal o svojom ďalšom pôsobení v polícii informovať do konca mesiaca. Ako dnes povedal pred zasadnutím Bezpečnostnej rady SR, vyplýva to z jeho dohody s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO).

„Rozprávali sme, debatovali sme, ale stále do konca mesiaca mám nejaký ten priestor, aby som sa rozhodol, či pôjdeme do toho výboru, či budeme čakať na zmenu zákona, alebo nebudem traumatizovať túto spoločnosť rôznymi škriepkami, hádkami a odstúpim sám,“ povedal Lučanský. Dodal, že zatiaľ je v tejto oblasti všetko otvorené

Minister vnútra Mikulec v tejto súvislosti zopakoval, že s Lučanským majú dohodu, zatiaľ ju však zverejňovať nebude. „Pokiaľ nebude definitívne rozhodnutie, tak nebudem komentovať výsledky,“ povedal minister. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) pre médiá povedal, že dohodu Lučanského a Mikulca rešpektuje. „Netreba nič urýchľovať,“ uviedol.

AKTUÁLNE: Jankovská sa zlomila. Od rána vypovedá na NAKA

Minister vnútra Roman Mikulec po svojom nástupe do funkcie v marci tohto roku vyhlásil, že problematiku prípadných zmien vo vedení polície chce riešiť po zvládnutí koronakrízy.

Lučanský je vo funkcii šéfa polície od júna 2018, vymenovala ho bývalá ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). V roku 2019 následne Lučanský uspel vo výberovom konaní na post šéfa polície podľa novoprijatého zákona.

Poslanci v parlamente o zmrazení platov pre koronakrízu neuvažujú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info