HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Volebná líderka OĽaNO nesúhlasí s Matovičom, nechce zákaz predaja v nedeľu

Volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko, Zdroj: TASR

Podľa vlastných slov je politickým nováčikom. Napriek tomu sa v hnutí OĽaNO stala Mária Šofranko volebnou líderkou a získala vyše 95-tisíc preferenčných hlasov. V prípade nedeľného zákazu predaja však nesúhlasí s premiérom Igorom Matovičom a hovorí, že by každý mal mať slobodnú voľbu. 

V rozhovore pre Hospodárske noviny poslankyňa Šofranko dodáva, že kroky súčasnej vlády považuje za transparentné. Týka sa to aj politickej výmeny 72 prednostov obecných úradov, ktorú považuje rovnako za transparentnú hoci podľa nej vláda zlyhala v oblasti komunikácie. 

„Sú aj prešľapy a nedostatky, ktoré sa však vláda pokúša napraviť,“ komentuje kroky novej vlády počas uplynulých niekoľkých mesiacov politička. Medializované snahy o stopku otvoreným obchodom v nedeľu momentále nepovažuje za aktuálnu tému. 

Prototypom odchodu zo strany je Robert Fico, povedal P. Pellegrini

Podľa nej sú v poslaneckom klube OĽaNO rôzne názory na túto tému, no za prioritu považuje boj s ekonomickými dopadmi, ktoré spôsobila koronakríza. S Matovičom, ktorý stále trvá na zatváraní obchodov v nedeľu, ale nesúhlasí. Poslankyňa sa naopak zastáva slobodnej voľby a možnosti ľudí vybrať si, či chcú v nedeľu pracovať a nakupovať.

Napriek tomu, že Šofranko samú seba označuje skôr za konzervatívnu, v otázke interrupcií sa nezhoduje s postojom svojich spolustraníkov Anny Záborskej či Richarda Vašečku. Jednoznačne odmieta poľský model a chcela by začať v tejto oblasti s prehlbovaním osvety. Poslankyni ale vyhovuje terajší zákon, ktorý je v platnosti už od roku 1986. 

Pri otázke týkajúcej sa zmien v oblasti majetkových vzťahov osôb žijúcich v spoločnej domácnosti, o ktorej hovorí ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), Šofranko pre Hospodárske noviny tvrdí, že zatiaľ nemá vytvorený názor. Zmeny by v budúcnosti mohli zlepšiť právne postavenie párov rovnakého pohlavia žijúcich v spoločnej domácnosti. S adopciami detí pármi rovnakého pohlavia však nesúhlasí.

V Holandsku zomrel slovenský vojak, ktorý pôsobil v štruktúrach NATO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info