fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini nadbieha Čaputovej, píše Ľuboš Blaha

Ľuboš Blaha počas stretnutia parlamentných výborov pre európske záležitosti krajín V4 + Srbsko na Bratislavskom hrade. Bratislava, 17. jún 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Podľa Ľuboša Blahu rozbíjanie Smeru vyhovuje tým, ktorí roky po tejto strane idú „ako po údenom“ – teda liberálnym médiám, pravicovým mimovládkam, istým ambasádam a oligarchom.

„Pellegrini nadbieha Čaputovej – sú na nerozoznanie. Liberalizmus, slniečkarstvo, progresivizmus, ten istý marketing, tá istá podpora médií. Progresívne Slovensko je zlyhaný projekt a Pellegrini ako liberál môže prevziať jeho voličov.“ V statuse na sociálnej sieti to napísal poslanec strany Smer-SD Ľuboš Blaha.

Podľa Blahu bol expremiér v strane vždy reprezentant ekonomického liberalizmu, resp. takzvaného biznis-krídla. „Toho biznis-krídla, ktoré bojovalo proti zvyšovaniu minimálnej mzdy či dôchodkovému stropu a podporovalo liberálne smerovanie ekonomiky a podnikateľské záujmy,“ uviedol Blaha.

Ako dodal, ak Pellegrini hovorí, že jeho nová strana bude čistá a sociálnodemokratická, akosi zabúda, že po jeho boku stoja ľudia ako Peter Žiga, s ktorým dlhé roky pôsobil v tzv. V-4 (spolu s ďalšími podnikateľmi Martinom Glváčom a Peťom Kažimírom).

„Čisto ľudsky je to dosť smutný príbeh. Neviem, či sa toto dá prekryť profi-fotečkami s jamkami a strniskom,“ píše Blaha v statuse.

15 poznámok k Petrovi Pellegrinimu a jeho zbytočným útokom na Smer v TA3. Tak trošku smutné, ako sa správa jeden z…

Uverejnil používateľ Ľuboš Blaha Nedeľa 14. júna 2020

 

Podľa Blahu rozbíjanie Smeru vyhovuje tým, ktorí roky po tejto strane idú „ako po údenom“ – teda liberálnym médiám, pravicovým mimovládkam, istým ambasádam a oligarchom. Práve v liberálnych médiách je Pellegrini „varený a pečený“ už niekoľko mesiacov., pokračuje poslanec Smeru.

„Americká Markíza mu šije prieskumy na telo. Do Fica kopú a prenasledujú ho na každom kroku, no Pellegriniho penťácke a eseťácke médiá chvália ako spasiteľa“, píše Blaha.

„Koaličný potenciál“

Podľa dlhoročného poslanca Smeru-SD je možné už dlhší čas sledovať  veľmi nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára. „Žeby sa tu vytvárala „záloha“ pre prípad, keď už psychopata na čele vlády nebudú vedieť biznismeni z SaS a Sme rodiny viac tolerovať?,“ pýta sa Blaha.

Ako pripomenul, Pellegrini kedysi povedal, že by išiel do vlády aj s Kiskom. „Je ochotný ísť do koalície s hocikým – len aby boli funkcie. Takto sa nesprávajú sociálni demokrati, ale konjunkturalisti,“ napísal Blaha.

Škandálny incident poslancov Blahu a Pročka pokračuje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info