fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Nemocnice budú od polnoci pracovať v štandardnom režime, tvrdí Krajčí

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. FOTO TASR - Jaroslav Novák

 Nemocnice budú od polnoci pracovať v štandardnom režime, v sobotu to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) počas tlačovej besedy v popradskej nemocnici. Pripomenul to v súvislosti s blížiacim sa koncom núdzového stavu, ktorý uplynie o polnoci zo soboty na nedeľu (14. 6.).

Krajčí poznamenal, že zdravotníci nebudú v takzvanej mobilizačnej pohotovosti. „Dostávame sa tak do štandardného normálneho režimu poskytovania zdravotnej starostlivosti, hoci Slovensko sa stále nachádza v mimoriadnej situácii,“ spresnil minister.

Podľa Krajčího sa končí aj povinnosť reprofilizácie lôžok v 15 koncových slovenských nemocniciach, ktoré mali ošetrovať pacientov s ochorením COVID-19. Dodáva, že nemocnice už nemusia zabezpečovať reprofilizáciu týchto lôžok a pacienti už budú výlučne riešení na infektologických ambulanciách.

V treťom kvartáli tohto roka plánuje oveľa viac zamestnávateľov prepúšťať

Zároveň každá nemocnica by mala mať naďalej zabezpečenú triáž. „V prípade, že do nemocnice príde pacient, ktorý ma podozrenie na infekčné ochorenie alebo podozrivú epidemiologickú anamnézu, mal byť transferovaný na bezpečné miesto nemocnice, kde mu bude urobený odber tak, aby sa nedostal do styku s ďalšími pacientmi,“ doplnil minister.

Núdzový stav sa skončí o polnoci zo soboty na nedeľu. Návrh na zrušenie núdzového stavu schválila vláda na rokovaní počas uplynulého týždňa. Mimoriadna situácia bude trvať naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

Voliči nevedia, kto by mal nahradiť Kisku v strane Za ľudí, ukázal prieskum

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info