fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

Mladí Američania majú čoraz menej často sexuálny styk

sex muž žena
Ilustračné foto: shutterstock

Odborníci ako dôvody poklesu sexuálnej aktivity u mladých uvádzajú „odkladanie dospelosti a rozmach internetu a sociálnych médií“.

Mladí Američania majú čoraz menej často sexuálny styk. Zníženie sexuálnej aktivity u mladých amerických mužov zaznamenali v období 2000 až 2018. Uviedli to v novej štúdii San Diego State University. Ako dôvody uvádzajú „odkladanie dospelosti a rozmach internetu a sociálnych médií“.

Psychológovia analyzovali dáta zamerané na frekvenciu sexuálneho styku a počet sexuálnych partnerov. Do projektu sa zapojilo viac ako 4000 mužov a 5000 žien. Najmenej sexu mali muži, ktorí boli nezamestnaní, pracovali na skrátený úväzok alebo jedinci s nízkym príjmom.

Dodali, že percento sexuálne neaktívnych mužov sa zvýšilo z 18,9 % v rokoch 2000 až 2002 na 30,9 % v rokoch 2016 až 2018. Aj ženy vo veku od 25 do 34 rokov mali menej sexu.

Firma vytvorila algoritmus, ktorý dokáže rozpoznať ženský orgazmus

„Adolescentom a mladých dospelým trvá dlhšie, kým sa stanú dospelými. To zahŕňa nielen posunutie sexuálnej aktivity, ale tiež ďalších činností spojených s párením a reprodukciou, ako sú randenie, žitie s partnerom, tehotenstvo a pôrod,“ vysvetlila autorka štúdie Jean M. Twenge.

Dodala, že tieto trendy „sú súčasťou širšieho kultúrneho trendu smerujúceho k oneskorenému vývoju“. „Je náročnejšie chodiť na rande a sexuálne žiť, keď nie sú finančne nezávislí od rodičov,“ objasnila. Odborníci však upozorňujú, že tento trend nevysvetľuje, prečo klesá sexuálna aktivita aj u starších a zosobášených. Upozorňujú, že ďalšími faktormi, ktoré vyplývajú na sexuálny život, sú internet a digitálne médiá.

Twenge napísala, že „v súčasnosti existuje oveľa viac činností, ktorým sa môžu ľudia večer venovať a keď sú obaja partneri zahĺbení do sociálnych médií, majú menej príležitostí na sex“.

Podľa štúdie London School of Hygiene & Tropical Medicine z roku 2019, britské páry majú menej sexu ako počas predchádzajúcich dvoch desaťročí. Zároveň však stúpa počet tých, ktorí by si želali viac sexu.

Zdravotnícky úrad v New Yorku prichádza so zvrátenými tipmi na bezpečnejší sex

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info