HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Útočník z Vrútok sa už vlani nožom vyhrážal vlakvedúcej a výpravcovi

Vchod do budovy Spojenej školy J. C. Hronského vo Vrútkach, kde sa odohral tragický útok na žiakov a učiteľov základnej školy. Vrútky, 11. jún 2020. Foto: SITA/Milo Fabian

Vrah z Vrútok už svoj minulý skutok, kedy sa tiež vyhrážal nožom, „považoval za srandu“, informuje polícia.

Útočník, ktorý vo štvrtok na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb, sa už v decembri 2019 nožom vyhrážal vlakvedúcej a výpravcovi. Na základe toho bol v ten istý deň obvinený pre trestný čin nebezpečného vyhrážania.

Ako ďalej na sociálnej sieti informovala polícia, deň po vyhrážkach muži zákona ukončili skrátené vyšetrovanie v super rýchlom konaní návrhom na podanie obžaloby. „Muž na výsluchu pôsobil ticho, vyrovnane, uvoľnene, svoje konanie považoval za srandu, nevykazoval znaky agresívneho správania, policajnej hliadke sa dobrovoľne vzdal, pri výsluchu spolupracoval, občas sa pousmial,“ píšu policajti.

Páchateľ vo Vrútkach útočil nožom aj na policajtov

 

Polícia SR zároveň vyvrátila informácie, že by sa jednalo o príslušníka rómskeho etnika. Viaceré nepodložené informácie o útočníkovi sa totiž objavii na sociálnej sieti a nie sú pravdivé.

„…keďže sú masovo šírené dezinformácie, ktorých jediným cieľom je vyvolanie nenávisti, čo by mohlo mať za následok agresívne fyzické útoky voči istej skupine osôb, čo mu chceme takýmto proaktívnym prístupom eliminovať,“ upozorňujú policajti.

 

 

22-ročný Martinčan  vo štvrtokusmrtil zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb. Pri zásahu prišiel o život aj útočník, ktorý bol v minulosti žiakom školy.

 

AKTUÁLNE: Útočníkom na škole vo Vrútkach bol bývalý žiak (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info