fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Medzinárodný trestný súd odsúdil Trumpove sankcie voči sudcom

Ilustračné foto / Pixabay

Medzinárodný trestný súd (ICC) odsúdil nové americké sankcie voči sudcom, ktorí sa zaoberajú potenciálnymi americkými vojnovými zločinmi, pričom prehlásil, že „hrozby a donucovacie opatrenia“ Washingtonu nemôžu brániť zákonu, informuje portál RT.

„Tieto útoky predstavujú eskaláciu a neprijateľný pokus o zasahovanie do práva a súdneho konania,“ uviedol vo štvrtkovom vyhlásení Medzinárodný trestný súd (ICC), ktorý odpovedal na sankcie, ktoré USA uvrhli voči niekoľkým súdncom vyšetrujúcich obvinenia z vojnových zločinov.

„Vyhlásili sankcie s cieľom ovplyvniť konanie sudcov ICC v rámci nezávislých a objektívnych vyšetrovaní a nestranných súdnych konaní Súdneho dvora,“ ďalej sa uvádza vo vyhlásení.

Nové sankcie USA prichádzajú po tom, ako Medzinárodný trestný súd začal vyšetrovanie amerického vojska vo vojnových zločinoch, pričom v predbežnej správe sa ICC domnieva, že k takýmto činom došlo v zámorí. Washington opakovane vyšetrovanie odmietol, pričom dokonca zrušil cestovné vízum najvyššiemu sudcovi ICC.

Severná Kórea tvrdí, že vo vzťahu s Trumpom nevidí budúcnosť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info