fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zranení po útoku vo Vrútkach nie sú v kritickom stave

Situácia pred Spojenou školou na Ulici M. R. Štefánika v mestskej časti Martin - Priekopa vo Vrútkach, kde útočník, napadol žiakov a zamestnancov školy. Martin, 11. jún 2020. Foto: SITA/Milo Fabian

Ani jeden z pätice zranených po dnešnom útoku 22-ročného Martinčana v Spojenej škole vo Vrútkach nie je v kritickom stave. Vyhlásil to na podvečernom brífingu pred martinskom Univerzitnou nemocnicou minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Do martinskej nemocnice dnes predpoludním postupne z Vrútok priviezli dve zranené deti, ich učiteľku a dvoch zasahujúcich policajtov. „V prípade dvoch príslušníkov polície je stav uspokojivý, hoci obaja utrpeli poranenia dolných končatín. Jeden z policajtov má zasiahnuté koleno, ale budeme im obom držať palce, aby sa čo najskôr zotavili,“ uviedol Krajčí.

Páchateľ vo Vrútkach útočil nožom aj na policajtov

Z dvojice detských pacientov je na tom lepšie dievčatko. „Malo len ľahšie poranenie hrudníka, jeho stav je stabilizovaný, bol som s ňou v kontakte a momentálne je so svojím oteckom a má sa dobre. Ťažšie zranenia utrpel chlapec, boli to mnohopočetné poranenia hrudníka a brucha, ale je po operácii a jeho stav je tiež stabilizovaný,“ doplnil minister zdravotníctva.

V čase brífingu ležala ešte na operačnej sále učiteľka, ktorej zranenia hrudníka boli najvážnejšie. Podľa Krajčího ju museli reoperovať a lekári riešili komplikácie bodných poranení.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach dnes 22-ročný Martinčan usmrtil zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb. Pri zásahu prišiel o život aj útočník, ktorý bol v minulosti žiakom školy.

AKUTÁLNE: V záložni na sídlisku Sekčov malo dôjsť k ozbrojenému prepadu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info