HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA SLOVENSKO

Súkromní autobusoví dopravcovia na protestnej akcii žiadali finančnú pomoc od štátu

autobusy
Ilustračné foto: TASR - Milan Kapusta

Ministri financií a dopravy diskutovali o možnostiach podpory pre súkromných autobusových dopravcov.

Zástupcovia Únie súkromných autobusových dopravcov (ÚSAD) zorganizovali vo štvrtok popoludní v Bratislave protestnú akciu za splnenie svojich požiadaviek súvisiacich s podmienkami podnikania. Od ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (Sme rodina) a ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO), ktorí prišli s nimi diskutovať, žiadali najmä finančnú pomoc v súčasnej situácii poznačenej koronakrízou. Pred úradom vlády odstavili niekoľko autobusov, ktoré priebežne trúbili.

„Považoval som za svoju povinnosť a prejav slušnosti k štrajkujúcim autodopravcom z Únie súkromných autobusových dopravcov vypočuť si ich požiadavky, keďže stojím na čele ministerstva dopravy, pod ktoré autobusová doprava spadá,“ povedal Doležal. Stanovisko ministra poskytol agentúre SITA rezort dopravy.

Pravda je však podľa ministra taká, že ministerstvo dopravy nemá v kompetencii priamu finančnú pomoc a preto s ním prišiel aj minister financií. „Autobusovú dopravu vnímam ako jeden z hlavných nástrojov pre oživenie cestovného ruchu, aj preto už niekoľko týždňov s ministerstvom financií intenzívne hľadáme konkrétne riešenie, akým spôsobom im pomôcť,“ dodal Doležal.

Železničná spoločnosť Slovensko obnovuje vlakové spojenie s Rakúskom v plnom rozsahu od 15. júna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info