fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Š. Kvietik chce právne chrániť svoju povesť, dôvodom je škandalizovanie jeho osoby

Na snímke slovenský herec Štefan Kvietik. FOTO TASR – Roman Hanc

Dôvodom právnych krokov herca Štefana Kvietika je, ako tvrdí, štvavé a systematické škandalizovanie jeho osoby.

Herec Štefan Kvietik chce právne chrániť svoju povesť. Dôvodom je, ako tvrdí, štvavé a systematické škandalizovanie jeho osoby. „Bolo poškodené moje dobré meno, rozhodol som sa chrániť súkromie a dôstojnosť celej našej rodiny legálnymi prostriedkami,“ vyhlásil Kvietik vo svojom stanovisku, ktoré TASR poskytol jeho právny zástupca Slavomír Rabatin.

„Pri nepotvrdených obvineniach môjho syna niektoré médiá nielenže nerešpektujú zákonnú prezumpciu neviny, ale v súvislosti s mojou osobou aj zverejňujú množstvo nepravdivých, pravdu skresľujúcich, účelových a difamujúcich informácií,“ vyhlásil Kvietik.

Tvrdí, že je tým osočovaný on, jeho rodina, ale aj spochybňovaný jeho doterajší občiansky, profesionálny život a celospoločenský kultúrny prínos.

Prokurátor ÚŠP sa bude zaoberať sťažnosťami obvinených v rámci akcie Dobytkár

Rodina Kvietikovcov bola v posledných týždňoch spomínaná v súvislosti so zadržaním finančníka Martina K., syna Štefana Kvietika. Toho polícia zadržala spolu s bývalým riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajom K. v rámci akcie Dobytkár.

Obaja sú obvinení z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spolupáchateľstvom. V rámci akcie Dobytkár zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v posledných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

V kauze Dobytkár zistili ďalšie úplatky za 1 840 000 eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info