fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Poľsko od 13. júna ruší kontroly na schengenských hraniciach

Na snímke policajt zastavuje automobil neďaleko hraničného priechodu s Poľskom Podspády-Jurgów počas uzavretia hraníc s Poľskou republikou v Podspádoch 14. marca 2020. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Pre ľudí vstupujúcich do Poľska z územia Slovenska ostávajú naďalej otvorené hraničné priechody Trstená – Chyžné a Vyšný Komárnik – Barwinek.

Poľsko od 13. júna ruší kontroly na schengenských hraniciach. Na svojej webovej stránke o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ).

„Poľská republika od soboty 13. júna 2020 ruší kontroly na vnútorných schengenských hraniciach,“ oznamuje rezort diplomacie. Pre ľudí vstupujúcich do Poľska z územia Slovenska naďalej ostávajú otvorené hraničné priechody Trstená – Chyžné a Vyšný Komárnik – Barwinek.

Do Poľska sa teda dá pricestovať bez povinnosti absolvovať domácu karanténu, či preukázaním sa negatívnym testom na Covid-19. Medzinárodná letecká doprava sa z Poľska v rámci Európskej únie obnoví 16. júna.

MZVaEZ upozorňuje, že v Poľsku ostáva v platnosti povinnosť zakrývania si úst a nosa v prostriedkoch hromadnej dopravy, obchodoch, kinách a divadlách, masážnych, tetovacích salónoch, kostoloch či úradoch.

Rakúsko 16. júna otvorí hranice pre občanov 31 európskych štátov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info