fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Páchateľ vo Vrútkach útočil nožom aj na policajtov

Odstupujúci prezident Policajného zboru Milan Lučanský. Foto: SITA/Milo Fabian

Použitie zbrane zo strany policajtov Lučanský odôvodnil tým, že páchateľ útočil nožom na životne dôležité orgány policajtov. 

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vyjadril úprimnú sústrasť všetkým pozostalým a zároveň aj nádej, že všetci zranení budú v poriadku. Vyhlásil to na mieste štvrtkovej tragédie vo Vrútkach, kde prišiel aj predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a policajný prezident Milan Lučanský.

Mikulec verí, že všetky deti zo školy, ktoré sú už momentálne so svojimi rodičmi, budú v poriadku. „Rovnako aj personál školy, ktorý túto tragédiu zažil na vlastné oči. Chcel by som zároveň poďakovať policajtom za zákrok a že pri útoku nedošlo k ďalším obetiam,“ povedal šéf rezortu vnútra.

Predseda parlamentu na mieste vyhlásil, že je potrebné sa z tohto prípadu poučiť. „Je dôležité, aby to polícia dôkladne vyšetrila a zistila, aké boli príčiny,“ skonštatoval. Ak sa zistia dôvody, je podľa Kollára nutné eliminovať takéto hrozby na čo najnižšiu mieru a dopredu ich podchytiť.

AKUTÁLNE: V záložni na sídlisku Sekčov malo dôjsť k ozbrojenému prepadu

Verí, že sa to všetko objasní a vyšetrovatelia zistia, či sa incidentu nedalo predísť. Predseda Národnej rady SR zároveň vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a dúfa, že sa zranení skoro uzdravia.

Hľadajú motív

Polícia incident už vyšetruje a podľa policajného prezidenta bude hľadať motív. „Chceme sa aj pripraviť do budúcna na takéto incidenty, aby sme im vedeli aktívne zabrániť, ako sa stanú,“ povedal Lučanský. V prípade útočníka, ktorého polícia zneškodnila, ide o bývalého žiaka školy.

„Vyšetruje sa momentálne však jeho motív i psychický a fyzický stav,“ povedal šéf polície. Muž podľa jeho slov útočil v triede na prvom stupni školy. „Išlo o tých najmenších žiakov,“ podotkol. Na mieste bola posttraumatická pomoc a psychológovia sa venovali žiakom, personálu školy, pozostalým i ďalším účastníkom incidentu.

AKTUÁLNE: Útočníkom na škole vo Vrútkach bol bývalý žiak (aktualizácia)

Útočník bol agresívny

Použitie zbrane zo strany policajtov Lučanský odôvodnil tým, že páchateľ útočil nožom na životne dôležité orgány policajtov. „Útočník bol agresívny, napádal a bol stále v pohybe,“ poznamenal. V prípade zranených policajtov z odrazených guliek vysvetlil, že jeden policajt mieril na nohy útočníka a odrazená guľka zasiahla ďalšieho zo zasahujúcich policajtov.

„Vyzerá to tak, že bol postrelený policajt druhým policajtom, a pritom bol zasiahnutý aj sám,“ uviedol.
Pri štvrtkovom incidente na Spojenej škole vo Vrútkach zomreli dvaja ľudia. Päť osôb je zranených, medzi nimi aj deti.

TRAGÉDIA: Polícia objasňuje vraždu 90-ročnej starenky v Muráni

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info