HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nové údaje naznačujú, že milióny Rusov môžu mať v sebe protilátky na Covid-19

Covid doktori protilátky
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Pri častejších testovaniach sa začína zisťovať, že čoraz viac Rusov už malo Covid-19. Výsledky ukazujú, že takmer 14 percent ľudí má imunitu, čo znamená, že doteraz mohlo byť infikovaných niekoľko miliónov ľudí, informuje portál RT.

Výsledky priniesla Ruská služba pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov Rospotrebnadzor. Anna Popová, šéfka agentúry Rospotrebnadzor, na stretnutí národnej rady pre boj proti koronavírusu uviedla, že najnovšie údaje ukazujú, ako sa imunita rozšírila medzi rôzne vekové skupiny.

„Takmer 650 tisíc ľudí bolo testovaných na protilátky v 46 regiónoch,“ uviedla s vysvetlením, že takmer 14 percent testov sa vrátilo pozitívne.

Ak sa by sa to odzrkadlilo aj na zvyšok krajiny, tak by sa mohlo nakaziť až 20 miliónov občanov z celkovej populácie 146 miliónov.

Fauci: Pandémia koronavírusu ani zďaleka neskončila

Popová poznamenala, že sa zistilo, že deti majú najvyššiu úroveň imunity, pričom imunitu má takmer 20% osôb mladších ako 17 rokov.

„14% ľudí vo veku od 18 do 64 rokov je imunných a v „bezpečí“ je iba 11% občanov, ktorí majú 65 rokov a viac,“ vysvetlila.

Dodala, že okrem kontrol na protilátky sa vykonalo viac ako 13,5 milióna testov na súčasnú koronavírusovú infekciu, pričom výsledky ukazujú „jasný trend znižovania rýchlosti rastu“.

USA chcú s Ruskom súperiť o Severnú morskú cestu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info