fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

NAKA si predvolala Fica, potom bol agresívny

Predseda Smeru-SD Robert Fico. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Fico bol po výsluchu na polícii nervózny a redaktora denníka SME namiesto odpovedí na otázky od seba rukami odtláčal.

Národná kriminálna agentúra si predvolala predsedu Smeru-SD, aby vypovedal o kauzách bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Podľa denníka SME Fico vyšiel z policajného prezídia nervózny a ich redaktora namiesto odpovedí na otázky od seba rukami odtláčal.

„Fico najskôr chcel, aby si redaktor sadol na stoličku a keď sa mu to nepodarilo, prstom mu tlačil do hrude, aby ostal namieste,“ opisuje situáciu SME.

Jedna z káuz sa týka rozhovoru medzi Trnkom a Marianom Kočnerom, ktorú polícia zaistila u Kočnera. Obaja  sa podľa nej rozprávajú o kupovaní poslancov pri voľbe generálneho prokurátora v roku 2010.

AKTUÁLNE: Fico údajne ponúkol Pellegrinimu miesto šéfa Smeru

Návrh na disciplinárne konanie voči Dobroslavovi T. bol podaný v októbri minulého roku pre dva skutky. Bývalého generálneho prokurátora následne 16. januára tohto roku zadržali a obvinili z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Jeden prípad sa týkal videonahrávky, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava T. o pomoc v kauze Tipos.

Kočner a Trnka ako zo zlého mafiánskeho filmu!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info