Marian K. zostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd
10 | 06 | 2020 I SITA

Najvyšší súd SR ponechal viacnásobne stíhaného podnikateľa Mariana K. vo väzbe. Pre médiá to potvrdil dozorujúci prokurátor kauzy miliónových zmeniek Ján Šanta.


Podnikateľ, ktorý je stíhaný aj pre vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka je vo väzbe práve pre kauzu falšovania televíznych zmeniek. V tejto veci už bol prvostupňovým súdom neprávoplatne odsúdený.

Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári tohto roku v kauze zmeniek uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian K. má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian K. voči Pavlovi R. a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované. Dvojica sa proti verdiktu odvolala, vec teda prešla do pôsobnosti odvolacieho Najvyššieho súdu SR.

Núdzový stav v SR končí 13. júna
Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať prestáva platiť od dnes 10. júna, núdzový stav končí v sobotu. Čítať ďalej
10 | 06 | 2020 | SITA