fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Advokátska komora disciplinárne stíha advokátov z Threemy

Fotokoláž HD/TASR

Niektorí advokáti môžu byť zapletení do vynášania motákov, ovplyvňovania trestného konania alebo diskreditácie prokurátorov.

Revízna komisia Slovenskej advokátskej komory (SAK) podala 11 návrhov na začatie disciplinárneho konania voči advokátom v súvislosti so zverejnenou komunikáciou viacnásobne stíhaného Mariana K. v aplikáciách Threema a WhatsApp.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová, to, či sa advokáti disciplinárne previnili, budú posudzovať nezávislé trojčlenné disciplinárne senáty.

„Revízna komisia SAK zaevidovala 10 sťažností, z toho boli štyri sťažnosti z podnetu kancelárie SAK. Niektoré sťažnosti smerovali voči viacerým osobám a na niektoré osoby sme dostali viacero sťažností,“ povedala Donevová.

NAKA si predvolala Fica, potom bol agresívny

V súvislosti s viacnásobne stíhaným Marianom K. sa v médiách spomínalo napríklad údajné vynášanie „motákov“ z väzby jedným z jeho advokátov. Ďalší boli zase spomínaní v súvislosti s možným ovplyvňovaním trestného konania alebo diskreditáciou prokurátorov.

„Je neprijateľné, ak advokát porušuje advokátske predpisy a výrazným spôsobom znižuje dôstojnosť a dobré meno advokácie. Je v záujme každého advokáta, ako aj samotnej advokácie, vymedziť sa voči takému konaniu a zasiahnuť,“ dodala Donevová.

AKTUALIZOVANÉ: Súd zahrnul do dokazovania v kauze vraždy Kuciaka aj správy z Threemy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info