fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zákaz nedeľného predaja je pre stranu SaS neprípustný

Na snímke prvý podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík. FOTO TASR - Dano Veselský

Zákaz nedeľného predaja je pre stranu Sloboda a Solidarita (SaS) neprípustný. Podľa liberálov ide proti zdravému rozumu a proti zamestnanosti a je založený na ideológii.

„V tejto chvíli je to gól do vlastnej brány,“ uviedla na tlačovej besede tímlíderka strany pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. SaS poukazuje, že Slovensko aktuálne žije úplne inými problémami.

Takýto krok si pre súčasnú ekonomickú situáciu nemôže dovoliť, o prácu by údajne prišlo okolo 4 000 ľudí. Téma je podľa Halgašovej umelo vytvorená a nevzniká na základe objektívnej potreby.

Ministerstvo zdravotníctva podá trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy o nedostupnosti liečby pre všetkých pacientov v NÚDCH

Opozícia sa podľa liberálov tvári, že jej ide o ochranu rodiny. SaS však upozorňuje, že v nedeľu nepracujú iba ľudia v maloobchode, ale aj ďalšie povolania, ako lekári či policajti. Zároveň poukazuje, že v prípade maloobchodu nejde o prácu každú nedeľu, ale väčšinou iba jednu do mesiaca.

Liberáli sú otvorení diskusii o tejto téme, tá však musí byť podložená relevantnými dátami a konečný návrh musí byť dohodou všetkých koaličných strán. Veria, že ich koaliční partneri si ctia koaličnú zmluvu a za opozičný návrh na zákaz nedeľného predaja nezahlasujú.

NAKA zasahuje vo vládnej agentúre pre sieťové a elektronické služby (aktualizácia)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info