fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Sulík vypovedal na NAKA, podnet podal poslanec ĽSNS Schlosár

FOTO TASR - Michal Svítok

Podpredseda vlády SR pre ekonomiku, minister hospodárstva SR a líder strany SaS Richard Sulík v utorok podvečer vypovedal v Banskej Bystrici v sídle Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). „Výpoveď sa týkala trestného oznámenia poslanca ĽSNS Rastislava Schlosára,“ potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Ako uviedol Sulík pred výpoveďou, ide o trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania trestných činov založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potláčaniu základných práv a slobôd, ďalej výroby a tiež rozširovania extrémistického materiálu.

Súvisieť má s názvom volebného programu liberálov 1144 riešení, v ktorom sa podľa Schlosára skrýva číslovka 14, považovaná za extrémistický symbol, a tiež so samotným názvom a logom strany, v ktorom Schlosár vidí v dvoch písmenách „s“ označenie paramilitantnej nacistickej strany NSDAP.

Polícia: Vládu mohli odpočúvať cudzie spravodajské služby

„Spájanie strany SaS s akoukoľvek symbolikou považujeme za absurdnú a veľmi zúfalú snahu ĽSNS obhájiť svoje konanie,“ zdôraznil hovorca strany.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v súčasnosti pokračuje konanie voči predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi, ktorý sa mal podľa prokurátora dopustiť trestného činu, keď odovzdal v roku 2017 trom rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov vystavených na sumu 1488 eur. Tie považujú obžaloba aj viacerí znalci, ktorí na súde vypovedali, za neonacistickú šifru.

Prichádzajúci z „nebezpečných krajín“ sa musia preukázať negatívnym testom na Covid-19 a ísť do domácej izolácie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info