fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

NAKA zasahovala v Humennom, dôvodom bol výber mestských policajtov

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v Humennom v rámci protikorupčnej akcie Star. Zadržala pritom jednu osobu. Prípad sa týka výberu mestských policajtov. Vyšetrovateľ obvinil z korupcie dve osoby, V. K. zo zločinu prijímania úplatku a M. Z. z prečinu podplácania. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

V Humennom bolo vyhlásené výberové konanie na funkciu mestského policajta. Primátor mesta preto zriadil výberovú komisiu. Tá mala vyhodnotiť úspešných absolventov. „Jeden z členov komisie mal však zvoliť svojskú metódu výberu. Rozhodovať sa nemal v kolektívnom orgáne, ale na parkovisku pri ‚osobnom‘ pohovore medzi štyrmi očami. Od jedného z uchádzačov mal žiadať 1200 eur,“ uviedla polícia.

Ako podotkla, nešlo o poplatok za konanie, ale o úplatok. Ten mu mal byť následne odovzdaný v obálke pred budovou mestskej polície. Podobne mal postupovať aj v prípade ďalšieho uchádzača, no priamo v budove vo svojej kancelárii, kde si mal vypýtať 2000 eur. „Za úplatok si mali kúpiť prijatie za mestských policajtov,“ spresnila polícia.

Vyšetrovateľ už obvinil z korupcie dve osoby, V. K. zo zločinu prijímania úplatku a M. Z. z prečinu podplácania. V prípade dokázania viny hrozí za zločin trest odňatia slobody na päť až 12 rokov a za prečin šesť mesiacov až tri roky. V. K. bol zadržaný a v jeho prípade podľa polície realizujú ďalšie úkony. M. Z. bude bezodkladne predvolaný na výsluch obvineného.

Účastníkom sobotných protestov hrozí postih, Matovič urobil chybu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info