fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Korčok rokoval s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o zahraničnopolitických otázkach

Ilustračné foto - TASR

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a prezidentka Zuzana Čaputová dnes na spoločnom obede rokovali o zahraničnej politike. Šéf diplomacie o tom informoval na sociálnej sieti. Dodal, že už pri svojom menovaní požiadal hlavu štátu, aby s ňou mohol pravidelne konzultovať zahraničné témy.

„Pri mojom menovaní za ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR som poprosil pani prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby sme vzhľadom na jej úlohu v zahraničnej politike mali možnosť pravidelných konzultácií. A preto som veľmi rád, že sme práve dnes mohli na pracovnom obede prejsť celé spektrum zahraničnopolitických otázok.“ napísal minister.

Prezidentka po spoločnom obede uviedla, že s ministrom diskutovali o situácii vo svete a osobitne v Európe. „Európska únia pripravila bezprecedentný návrh finančnej pomoci, ktorá môže Slovensko aj ďalšie európske krajiny posunúť o generáciu ďalej. Rozprávali sme sa najmä o tom, ako najlepšie môžeme túto výzvu využiť a aké úlohy v tejto súvislosti pred nami ešte stoja,“ uviedla hlava štátu.

Slováci môžu cestovať do Chorvátska aj bez udania dôvodu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info